COLESLAW

z miłości do gotowania

Sałatka na  imprezę

Jaka powinna byc Sałatka idealna na rodzinną imprezę?  Sałatka idealna na uroczystość rodzinną Każdy się zgodzi z tym, że na świątecznym stole stałe miejsce zajmują pyszne sałatki, które mogą przybierać różne smaki i kolory. Niektóre z nich są tradycyjne, znane od lat, a inne znów wyszukane, cechujące się nietypowym aromatem. 

Oczywiście, wśród wielu propozycji kulinarnych, każdy jest w stanie odnaleźć sałatkę, która przypadnie mu do gustu. salatka-z-makaronem-rurki W pierwszej kolejności należy wspomnieć tu o sałatkach jarzynowych, które wręcz rozpływają się w ustach. 

Otóż, są one stworzone na bazie gotowanych warzyw, najczęściej ziemniaków, marchwi, pietruszki, selera, czasami dodaje się do nich jabłko. Z pewnością, dużą rolę odgrywają przyprawy, zwłaszcza sól i pieprz, dzięki którym sałatka smakuje wybornie. Nie zapominamy tu także o rybnych sałatkach, w szczególności przyrządzanych na bazie śledzi, którymi najchętniej zajadają się panowie. 

Poza tym, godne polecenia są sałatki z dodatkiem czerwonej fasoli, groszku i ananasa, które stanowią prawdziwą rozkosz dla podniebienia. Należy powiedzieć też o tym, iż ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą się sałatki warstwowe, które wyglądają bardzo apetycznie. Nie ulega wątpliwości, że do najsmaczniejszych należą sałatki warstwowe z łososia, szynki i serka topionego, gdyż naprawdę trudno się powstrzymać przed ich ciągłym spożywaniem.

Równie pyszne są sałatki makaronowe lub z zupek chińskich, które są coraz bardziej powszechne w okresie bożonarodzeniowym i wielkanocnym. Przede wszystkim, ważne znaczenie ma tu wybór odpowiedniego makaronu lub zupki, gdyż złej jakości wyroby mają tendencję do rozgotowywania. Oprócz tego, wielu zwolenników posiadają sałatki chrzanowe, które są popularne w czasie Wielkanocy. 


Mile widziane są też sałatki pieczarkowe oraz jajeczne, bez których trudno sobie wyobrazić święta. Ponadto, dosyć ciekawą propozycją kulinarną są sałatki orzechowe, często serwowane podczas imprez sylwestrowych. Równie wybornie smakują sałatki z pomarańczami i rodzynkami, dlatego warto je przygotować przykładowo na zabawę noworoczną. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się surówki świąteczne, serwowane w trakcie bożonarodzeniowego lub wielkanocnego obiadu. Otóż, większość z nich jest przyrządzana na bazie marchwi, kapusty czerwonej i kapusty pekińskiej. 


Należy powiedzieć o tym, iż na podstawie smacznej kapusty, ale kiszonej przygotowane jest danie wigilijne. Mowa tu o jarskiej kapuście z grochem i grzybami, bez której trudno sobie wyobrazić Wigilię. Reasumując, wybór sałatek świątecznych jest przeogromny, dlatego każdy wśród menu bożonarodzeniowego i wielkanocnego odnajdzie sałatkę, która będzie mu smakowała.