COLESLAW

z miłości do gotowania

Nasze przepisy

Lekkie surówki warzywne do obiadu


Obecnie coraz więcej ludzi ma świadomość, jak ważne jest to, co znajdzie się na ich talerzu. Dawniej rzadko kto przejmował się cholesterolem w myśl zasady, że jeśli czegoś nie widać to znaczy, że tego nie ma. Dziś wiele osób stosuje diety i odżywia się zdrowo, aby zapewnić sobie lepszy komfort życia i mniej schorzeń na stare lata.


Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest jedzenie odpowiedniej ilości warzyw i owoców, ale być może nie każdy wie, jak niebagatelną rolę w zdrowym odżywianiu odgrywają niepozorne surówki warzywne, które podawane są jako dodatek do obiadu.


Bardzo łatwo przygotować niedrogie i bardzo smaczne surówki z marchewki, które dostarczą nam witamin A i K oraz wzbogacą smak wielu potraw. 

W pogoni za wiosą

Osoby, które z niecierpliwością oczekują nadejścia wiosny, z pewnością bardzo chętnie zdecydują się na zrobienie surówki wiosennej, która ożywi dania ciężkie i nada im świeżość. Jeśli ktoś preferuje wyraźny smak warzyw, to może spróbować także surówki colesław.

Nie wszyscy mają czas na celebrowanie procesu przygotowywania posiłków. Dla osób zapracowanych idealne będą szybkie surówki z pora, błyskawiczne mizerie z ogórków (do których dodać można jedynie łyżkę śmietany i przyprawy i wszystko gotowe) czy szybkie surówki z pomidorami, do których wybrać można różne gatunki pomidorów i cieszyć się ich wyśmienitym smakiem.

Wiele kobiet, w trosce o nienaganną sylwetkę, decyduje się na stosowanie restrykcyjnych zasad dotyczących posiłków. Idealną alternatywą będą w tym wypadku dietetyczne surówki z kapusty pekińskiej, która dostępna jest w każdym sklepie przez cały rok. Inną opcją jest również zdrowa surówka z sałaty, o którą również (szczególnie w sezonie wiosenno-letnim) bardzo łatwo w sklepach i na targach.

Kreatorzy smaku nie zapominają również o wielbicielach owoców i choć może nie pasują one do obiadu, to pyszne surówki owocowe mogą stanowić genialny deser, który zaspokoi podniebienia nawet najbardziej wytrawnych smakoszy. Owoce i warzywa dają wiele możliwości, dzięki którym możemy dbać o linię i swoje zdrowie, zatem warto sięgnąć po nie codziennie, a nie tylko przy wyjątkowej okazji.